exwino logo
exwino logo

پرسش های متداول

پرسش های متداولlicens

سیگنال ترید چیست؟

سیگنال ترید در واقع یک پیشنهاد ترید (معامله) در یک بازار است که چگونگی انجام معامله و خروج از معامله را تعیین می‌کند.

برای تریدرهایی که حجم سرمایه‌ی زیادی برای ترید ندارند و کاربرانی که مهارت چندانی در معامله‌گری و می‌خواهند از مهارت سایرین استفاده کنند.

اکسوینو یک پلتفرم اجتماعی است افراد می‌توانند با دنبال کردن هم از تحلیل‌های رایگان هم اطلاع پیدا کنند. این تحلیل‌ها فعلا در قالب سیگنال ارسال می‌شود.

تریدرهای اکسوینو می‌توانند این سرویس‌ها را ارائه کنند. برای تریدر شدن باید مراحل تریدر شدن را در هر سرویس (سیگنال و کپی) طی کنید.

زمانی که سیگنال ثبت شد وضعیت سیگنال به ثبت شده تغییر پیدا می‌کند این وضعیت تا زمانی که قیمت به نقطه‌ی ورود سیگنال برسد ادامه دارد. زمانی که قیمت به نقطه‌ی ورود برسد وضعیت سیگنال به باز تغییر پیدا می‌کند. سیگنال باز را نمی‌شود لغو کرد و صرفا می‌توان آن را بست. با بستن سیگنال، قیمت بسته شدن به عنوان قیمت نهایی منظور می‌شود بنابراین با بستن سیگنال ممکن است تریدر سود یا ضرر کند. در صورتی که سیگنال به نقطه‌ی استاپ لاس (stoploss) برخورد کند در آن قیمت در ضرر بسته می‌شود همچنین زمانی که tp1 به برخورد می‌کند وضعیت سیگنال به برخورد tp1 تغییر پیدا می‌کند. همچنین اگر به tp2 برخورد کند ( در صورتی که tp1 داشته باشد) سیگنال به طور کل بسته می‌شود.

صرافی های مختلف قیمت‌های تقریبا یکسانی برای بازارهای یکسان دارند اما ممکن است در موارد بسیار نادری قیمت به شکل قابل توجهی در یک صرافی متفاوت از صرافی دیگر باشد. شما می‌توانید در یک صرافی دیگر حساب داشته باشید و از سیگنال‌هایی که تریدرها در یک صرافی دیگر می‌دهند بهره ببرید.

انتخاب تریدر خوب بستگی به ترجیح هر فرد دارد. اکسوینو سعی کرده تمام آمار مورد نیاز برای انتخاب تریدر خوب را در اختیار کاربران قرار دهد ولی عموما نگاه به آمارهایی که سودآوری و ریسک را نشان می‌دهد می‌تواند به کاربران کمک کند به عنوان مثال کاربر می‌تواند با نگاه به بازگشت سرمایه 30 روزه و ریسک تخمین خوبی از مهارت تریدر پیدا کند.

در حالت ارزیابی فرد می‌تواند سیگنال ثبت کند ولی این سیگنال به صورت عمومی قابل مشاهده نخواهد بود. این حالت برای سنجش مهارت‌های ترید مناسب است. همچنین برای تریدر شدن نیاز است حتما حساب ارزیابی داشته باشید.

بله می‌توانید برای همیشه در حالت ارزیابی بمانید و مهارت‌های خود را ارتقا دهید.

نکته‌ی اول اینکه به عنوان یک تریدر برای تسویه حساب به کیف پول دسترسی خواهید داشت همچنین اکسوینو اطمینان پیدا می‌کند هر تریدر فقط یک اکانت اکسوینو داشته باشد.

به دلیل اینکه درآمد عمده از تریدر به دلار است اشتراک اکانت تریدرها نیز به تتر است اگرچه می‌توانید معادل ریالی اشتراک را پرداخت کنید.

واچ لیست لیستی از کوین‌هایی است که تریدر تمایل بیشتری برای ترید آنان دارد.

اکسوینو در راستای اعتمادسازی و شفافیت بیشتر برای کابران شرایطی رو با عنوان ضمانت بازگشت وجه در نظرگرفته است، در صورتیکه یکی از شروط زیر در هردوره ۳۰ روزه پس از خرید اشتراک نقض شود شما می‌توانید درخواست عودت وجه بدهید۱.تریدر سیگنال در هر ماه حداقل ۱2 سیگنال باید ارائه دهد.۲.تریدر ملزم است هر ۷ روز حداقل یک سیگنال ارائه دهد.۳.درصد بازگشت سرمایه(ROI) تریدر نباید به زیر ۲۰- درصد سقوط کند.۴.افت سرمایه(DrawDown) تریدر نباید به زیر ۱۵- درصد کاهش پیدا کند.۵.افت سرمایه از قله(Max DrawDown) تریدر نباید بیشتر از ۴۰درصد باشد.

یک روز بعد از اتمام زمان اشتراک خود فرصت دارید که از طریق ثبت تیکت در خواست عودت وجه دهید، وجه شما پس از بررسی کارشناسان اکسوینو و در صورتی که شرایط ضمانت بازگشت وجه تایید شود، عودت داده می‌شود.

سیگنالهایی که نقطه ورود آنها نخورده است، بعد از 0 روز به صورت خودکار لغو می‌شوند و یا به اصطلاح انقضا می‌شوند، اگر می‌خواهید آن‌ها را نگه دارید، لازم است مجددا آن سیگنال را ثبت نمایید.